Ostropest mielony

Ostropest mielony – naturalny detoks dla wątroby

Ostropest plamisty to lecznicza roślina, której nasiona i łuski nasion mają zdolności naturalnie detoksykujące i odtruwające organizm. Zawartość sylimaryny sprawia, że spożywanie zmielonych nasion ostropestu wykazuje działanie regenerujące i odtruwające wątrobę. Jakie jeszcze korzyści przynośi regularne stosowanie ostropestu plamistego? Jak przeprowadzić detoks organizmu spożywając ostropest mielony?

Ostropest mielony – na co działa?

Nasiona ostopestu plamistego warto jeść przede wszystkim w celu odtrucia i regeneracji wątroby. Narząd ten pełni funkcję filtra, który neutralizuje substancje szkodliwe dla organizmu. Wątroba niweluje toksyny i trujące substancje które wprowadzamy do organizmu np. pijąc alkohol czy zażywając leki. Ostropest zawiera sylimarynę, która detoksykuje wątrobę i pomaga jej pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. Na co jeszcze wpływa ostropest mielony?

  • poprawia procesy trawienne
  • działa na organizm przeciwzapalnie
  • poprawia funkcjonowanie nerek
  • ze względu na działanie odtruwające i zwalczające toksyny, wpływa na wygląd skóry, opóźniając procesy starzenia.

Jak stosować ostropest?

Ostropest plamisty możemy kupić w formie całych lub zmielonych ziaren. Jeśli nabędziemy całe ziarna, najlepiej zmielić je samodzielnie w domu i spożywać od razu. Taka forma sprawia, że przyjmujemy wszelkie dobroczynne składniki znajdujące się w roślinie. Ostropest mielony jest nie tylko najlepiej przyswajalny, ale też najłatwiej włączyć go do codziennej diety w tej właśnie formie (https://www.bee.pl/targroch-ostropest-mielony-1-kg_p997675.html). Wystarczy posypać nim spożywane danie. Mogą to być kanapki, sałatki, można również dodać go do koktajlu czy napoju. Warto również sporządzić napar, zalewając wrzątkiem a następnie parzyć przez 10-15 minut. Wszystkie te sposoby przyniosą podobne efekty – regenerację wątroby i naturalne odtrucie organizmu.

Ostropest mielony warto włączyć do diety, jeśli zależy nam na zdrowym, niewywołującym skutków ubocznych detoksie i wsparciu pracy narządów wewnętrznych. Warto stosować zmielone ziarna jako profilaktykę, szczególnie jeśli regularnie zażywamy leki lub często jemy tłuste, ciężkostrawne potrawy. Ostropest często poleca się również osobom cierpiącym na przewlekłe dolegliwości wątroby czy żołądka. Jest to idealny sposób na naturalną kurację oczyszczającą organizm z toksyn. Kuracja ostropestem może trwać około 30 dni, podczas których przyjmujemy 1-2 łyżeczki zmielonych ziaren dziennie. Przed rozpoczęciem detoksu warto skonsultować się z lekarzem.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com